HERBALİFE İLE KİLO YÖNETİMİ

Fazla Kilo ve Obezite Artık Evrensel Bir Problem
Lancet’in yaptığı bir araştırmaya göre dünyadaki kadınların %21’i ve erkeklerin %18’i eğer böyle devam ederse 2025’e kadar obez olmuş olacak. Ve endişelendirici bulgular bununla da bitmiyor:
-1975’ten 2014’e dünya çapında obezite oranı, erkeklerde üçe kadınlarda ise dörde katlandı.
-Dünyada 266 milyondan fazla erkek ve 375 milyondan fazla kadın obezite ile savaşıyor.
-Her sekiz yetişkinden biri obez ve bu oran 1975’ten bu yana ikiye katlandı.
-Amerika ve Çin dünyada en yüksek obezite oranına sahip olan ülkeler.

Fazla kiloluluk ve obezite günlük kalori alımı ve tüketimi arasındaki dengesizlikten meydana gelir. Bir alternatif olarak, günlük öğün yerine tüketilebilir, bilimsel olarak hazırlanmış besinler gösterilebilir. Bu takviyeler yararlı besin maddelerini içerir ve dünyada yaygınlaşmaya başlamıştır.


Örneğin, uygun miktarda karbonhidrat ve mikro besinlerle(vitamin, mineral ve eser elementler gibi) ve 200 kalori kadar düşük kalori içeriğiyle besleyici shake, yaklaşık 600 kalori içeren kahvaltı yerine tüketilebilecek en iyi alternatiftir.
Kötü beslenen ve yetersiz egzersiz yapan fazla kilolu ve obez insanlar için takviye gıdalar günde iki öğün yerine kullanılabilir. Takviye gıdaları günde iki öğün yerine tüketerek kalori alımınızı günde 600’den 800’e kadar azaltabilirsiniz. Bu haftada 0,5 ya da 1 kilo oranında sağlıklı bir biçimde kilo vermenize yardımcı olur.Kıdemli bir beslenme şirketi olan Herbalife, sağlıklı gıda seçenekleri, düzenli egzersiz ve sağlıklı, aktif bir yaşam tarzı için farkındalık ve eğitim programı ile iyi bir beslenme ve kişisel bakım açısından insanları teşvik etmede kararlı.